Placements

Department of Electronics and Communication Engineering

Sl. No.

Student Name

Company Name

1

Arun Gowda.P

Ntt Data

2

Gaurang Sanjay Nayak

Ntt Data

3

Anand B.N

Ntt Data

4

Srikesh.N

Ntt Data

5

Ranga Sai.K.R

Ntt Data

6

Harshith.P.G

Ntt Data

7

Bindu.N

Ntt Data

8

Naveen.T.R

Ntt Data

9

Jyesta Venkatesh

Technologies Global Pvt. Ltd.

 

Sl. No. Student Name Company Name
1 Raghav R Bhaskar Riflexions,

Thasmi Automations Pvt. Ltd.

2 Alluri Mahesh Alpha 9 Marine Services
3 Anirudh A S Ntt Data, Tech Mahindra
4 Arpitha D Apthi Ntt Data, Tech Mahindra
5 Harshana P Tech Mahindra
6 Kondepati Harshitha Vee Technologies
7 Manushri K U Tech Mahindra
8 Nagendra.V Tech Mahindra
9 Nanda Prasad G Tech Mahindra
10 Neethu R Magna Infotech
11 Nikhil Teja V Ntt Data
12 Prashanth D Vee Technologies
13 Prudhvi P Tech Mahindra
14 Raghuveer C M Alpha 9 Marine Services
15 Rakshitha G Ntt Data, Tech Mahindra
16 Ramya R Magna Infotech
17 Sanjana S Asap Infosystems Pvt. Ltd.
18 Sumanth Kamath V Alpha 9 Marine Services,

Vee Technologies

19 Sundari P M Magna Infotech
20 Vyshnavi Lakshmi Burle Tech Mahindra
21 Vinay Kumar M C

Vee Technologies

 

 

Sl no. Student Name Company Name
1 Rakshitha G NTT Data
2 Arpith D Apthi NTT Data
3 Anirudh A S NTT Data
4 Nikhil Teja V NTT Data

 

 

Sl no. Student Name Company Name
1 Charishma A NTT Data
2 Sangeetha U NTT Data
3 Priyanka G NTT Data
4 Vinuthashree T K NTT Data
5 Chandan K Murthy NTT Data
6 Karthik S L&T IT
7 Vidhyadhar T S L&T IT
8 Priyanka G L&T IT
9 Varsha K R TechM
10 Abhilash G TechM
11 Kalla Murali Krishna Alpha 9
12 Chimili Sai Vishnuvardhan Alpha 9
13 Sohan B S Alpha 9
14 Vijay D IBM
15 S Manoj West Line
16 Kalla Murali Krishna West Line
17 Vijay D HP
18 Dhanyashree K N Anora
19 Sumukh Y. Chauhan Alpha 9
20 Vibha Mohan K HP Inc.
 21  Dhanyashree K N HP Inc.
 22  Rekha G S HCL TalentCare
 23  Vasudha HCL TalentCare
 24  Sneha R HCL TalentCare
 25  Rowena Maria Saldanha HCL TalentCare
 26  Vibha Mohan HCL TalentCare
 27  Rowena Maria Saldanha HP Inc.
 28  Sujana BP HP Inc.
 29  Sneha Amazon.com
 30  Vibha Mohan Amazon.com
 31  Arpitha R Speridian
 32  Sneha R Speridian
 33  Dhanyashree K N Speridian
 34  Vijay D RazorThink
 35  Rowena Maria Saldanha Mphasis

 

 

Sl no. Student Name Company Name
1. Gunasheela V NTT Data
2. Guruprasad S NTT Data
3. Vikram Subrahmanya S.B NTT Data
4. Brunda S . NTT Data
5. Gokula Krishna R L&T Infotech
6. Niharika J. IBM; TCS; Razor Think
7. B. Sneha IBM
8. Bhavana V. CapeGemini
9. Bhanu Priya S CapeGemini
10. Gokula Krishna R CapeGemini
11. Vinay E.Patil  1)Alpha 9 Marine Services;2)West Line Ship Management Pvt. Ltd.
12. Sumukha B. M. West Line Ship Management Pvt. Ltd.; Microland
13. Navya M Razor Think; Aricent
14. V Sireesha Razor Think; TCS
15. Nagaraj P Aptean; Merchant Navy
17. Chavan H.K.S Mphasis; Merchant Navy
18. Phaneesh K Merchant Navy
19. Lokesh J Merchant Navy
20. Diwesh Jaiswal Merchant Navy
21. Raghootham H . R Merchant Navy
22. Deepak T.E Merchant Navy
23. Anushree B. N Integra
24. Revathi A Integra
25. Naveena S Integra
26. Dhedheepya A IBM-VTU
27. Karthik D Integra
28. Manujna S TCS
29. Jayanth J Mphasis
30. Murali T. S Mphasis
31. Immadi Mahesh Kumar Mphasis
32. Naveen Kumar Mphasis

 

Share This